Egzotyka z Niemiec proponuje wiele kierunków na wakacyjne wyprawy i zimowe wyjazdy, podczas których można korzystać z gorącego słońca i przyjemnych plaż. Wśród wielu propozycji na szczególną uwagę zasługuje Meksyk, który uważany jest za kraj o wielu twarzach, w którym można znaleźć szeroki wachlarz propozycji i sposobów na spędzanie czasu. Miłośnicy wypoczynku na wspaniałych, czystych plażach nad ciepłymi wodami znajdą wczasy nad morzem w Meksykuszereg okazji dla realizowania swoich oczekiwań. Osoby, które chcą poznawać bogatą kulturę Meksyku również znajdą okazję ku temu, by zdobyć wiedzę o meksykańskim świecie i Meksykanach.

Last minute Meksyk z Niemiec wybierane są głównie przez osoby, które chcą poznać kraj, który należy do Ameryki Północnej, ale swoją kulturą zdecydowanie bardziej wiąże się z Ameryką Południową. W Meksyku językiem urzędowym jest język hiszpański i tylko w dużych miastach można porozumieć się po angielsku. Chcąc podróżować po Meksyku i jego mniejszych miejscowościach i miasteczkach niezbędna będzie chociażby podstawowa znajomość języka hiszpańskiego. Stolicą Meksyku jest Mexico City – jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w całym kraju. Dużym zainteresowaniem cieszą się również takie miasta jak chociażby Acapulco czy Cancun.

Meksyk to kraj kojarzący się głównie z kaktusami rosnącymi na gorących pustyniach między górzystymi terenami. Należy jednak zauważyć, że jest to kraj zróżnicowany pod względem klimatu i krajobrazu – znajdziemy tam część Last Minute z Niemiec Meksykpustynną i część tropikalną bogatą w roślinność i ciekawe gatunki zwierząt. Wybierając rajskie wakacje w Meksyku z Niemiec można mieć pewność, że będzie można zobaczyć oba oblicza Meksyku i poznać jego ogromną różnorodność. Roślinność tropikalna, taka jak chociażby palmy czy bananowce oraz liczne parki narodowe to coś, co naprawdę warto zobaczyć. Odwiedzając Meksyk warto odwiedzić rezerwaty przyrody, w których można zobaczyć niezwykły świat, który spodoba się każdemu podróżnikowi. Iguana, papuga, żarłacz biały czy ocelot to tylko niektóre z gatunków, które można zobaczyć wybierając Meksyk na wakacyjny wyjazd.

Bardzo ważną atrakcją, z której można korzystać wybierając last minute z Niemiec do Meksyku jest możliwość odwiedzenia historycznego i naprawdę pięknego bogactwa Majów. W całym Meksyku można znaleźć elementy kultury Majów, takie jak chociażby świątynie i piramidy, liczne ruiny ich cywilizacji ze słynną Piramidą Słońca na czele. Dla miłośników historii, tajemnic i niezwykłych budowli z pewnością wizyta w Krainie Majów będzie czymś niezapomnianym i naprawdę wartym zapamiętania.

Decydując się na wyloty z lotnisk niemieckich do Meksyku warto pamiętać o tym, że wizyta w meksykańskich restauracjach i innych obiektach wczasy Meksyk z Niemiecgastronomicznych to konieczność podczas wakacji. Kuchnia meksykańska, której możemy spróbować w Polsce, w Meksyku smakuje zdecydowanie inaczej. Prawdziwa tortilla, enchillada czy buritos, które można zjeść podczas wakacji w Meksyku to niezapomniane wrażenia smakowe. Sos tabasco, chili, papryka, kukurydza, salsa czy pomidory to podstawowe elementy kuchni, która podbiła świat.

Przepiękne plaże w Meksyku, tropikalna roślinność, liczne kurorty położone nad czystą wodą to propozycje dla miłośników aktywnego wypoczynku. Półwysep Jukatan, na którym wypoczywa mnóstwo osób, to bardzo dobre miejsce na wypoczynek dla osób, które uwielbiają sporty wodne, takie jak chociażby nurkowanie czy windsurfing. Piaszczyste plaże, czysta woda i możliwość korzystania z wielu atrakcji związanych z morzem to powód, dla którego Półwysep Jukatan w Meksyku wybierany jest bardzo chętnie przez wczasowiczów.

Wybierz hotel: Hotele w Meksyku

Rezerwuj wczasy: Meksyk lastminute z Niemiec