Chcąc wybrać się na wakacje z Niemiec w okresie zimowym warto wybrać miejsce wyjątkowe i naprawdę bogate pod względem przyrodniczym i kulturalnym. Z pewnością takim miejscem jest położona w południowej Azji niezwykle piękna i bogata pod wieloma względami Tajlandia, która stanowi bardzo dobrą propozycję turystyczną dla miłośników pięknych widoków, niezwykłych doznań kulinarnych czy licznych atrakcji, których nie znajdzie się w żadnym innym miejscu na świecie.

Tajlandia nazywana jest krajem wielu kolorów, mieszanych kultur i niezwykłych, wspaniałych smaków, które powoli wkraczają do kulinarnego świata Europy. To właśnie w Tajlandii można wypoczywać o każdej porze roku, ponieważ temwczasy w Tajlandiiperatury w tym pięknym kraju przekraczają 30 stopni Celsjusza, a gorące słońce sprawia, że można wrócić z dwutygodniowych wakacji z naprawdę piękną opalenizną. Zimowe wyloty do Tajlandii z lotnisk niemieckich są w pełni uzasadnione, ponieważ w miesiącach, w których u nas temperatury mają wartości ujemne – w Tajlandii można cieszyć się z temperatur powyżej 30 stopni.

Klimat w Tajlandii sprzyja rozwojowi wspaniałej roślinności, która tworzy rajski krajobraz, w którym aż chce się przebywać i który co roku przyciąga coraz więcej turystów na wspaniałe wczasy Tajlandia z Niemiec. W Tajlandii można znaleźć całą masę parków narodowych, w których można zobaczyć bogactwo roślinności i zwierząt, które zachwycają i sprawiają, że Tajlandia mieni się milionem barw. Drzewa tekowe czy bambusy to tylko niektóre z gatunków roślin, które można zobaczyć odwiedzając tajski raj. Piękne lasy, które są pod ochroną i stanowią schronienie dla wielu gatunków roślin i zwierząt, zachwycają i sprawiają, że Tajlandia uważana jest przez wiele osób za najpiękniejsze i najbardziej egzotyczne miejsce na ziemi. Gibony i makaki czy tygrysy i tapiry czy słonie indyjskie i brodacze czy liczne gatunki egzotycznych ptaków – to bogactwo lasów tajskich, do których warto wybrać się na chociażby krótką wycieczkę.

Nie tylko wspaniała przyroda sprawia, że Tajlandia to kraj wielu barw. Oczywiście piękne lazurowe wody przy czystych, pięknych plażach i zieleń drzew to najbardziej rzucające się w oczy kolory Tajlandii, ale wybierając się wczasy Tajlandia z Niemiecna last minute Tajlandia z Niemiec nie sposób nie zauważyć wielu kolorów, jakimi mienią się tajskie świątynie. W Tajlandii największą religią jest buddyzm, który celebrowany jest w licznych świątyniach o czerwono-zielonych dachach ze złoconymi zdobieniami. Mnisi przechadzają się po uliczkach w swoich szafranowych szatach, które dodają wyjątkowego uroku i klimatu. Niezwykłym obrazem są łodzie płynące rzekami Tajlandii, w których można zobaczyć wielobarwne owoce – takie widoki kojarzą się z pięknym tajskim magicznym światem.

Wyloty z Niemiec do Tajlandii cieszą się zainteresowaniem wśród osób, które cenią walory kuchni tajskiej, która mieni się wieloma kolorami, zapachami i smakami. Każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie, coś co sprawi, że pobyt w restauracji tajskiej będzie niezapomnianym przeżyciem. Najbardziej charakterystyczne elementy kuchni tajskiej to chociażby sos z żołądków rybnych czy trawka cytrynowa, bazylia, kolendra, kłącze galangi, chili, czosnek, sok limony, mleko kokosowe czy orzechy nerkowca. Dla bardziej odważnych miłośników kuchni egzotycznej ciekawą propozycją mogą być chociażby karmelizowane karaluchy i świerszcze czy jaszczurki last minute Tajlandia z Niemiecprzyrządzane na wiele różnych sposobów. Przechadzając się uliczkami Bangkoku można znaleźć wiele ulicznych restauracji i stoisk, na których takie przysmaki jak mrówki czy larwy pszczół są serwowane dla turystów, ale głównie dla miejscowych miłośników tajskiego jedzenia.

Egzotyka z Niemiec, czyli wyjazdy do słonecznej, kolorowej, pięknej i bogatej pod wieloma względami Tajlandii to coraz bardziej popularna forma wypoczynku. Jeśli chcesz zapewnić sobie niezwykłe, oryginalne wakacje na pięknych plażach nad lazurowymi wodami czy wycieczki do wspaniałych miejsc, w których poznasz niezwykłą kulturę i ciekawych ludzi to Tajlandia jest idealną propozycją dla Ciebie.

Wybierz hotel: Hotele w Tajlandii

Rezerwuj wczasy: Tajlandia lastminute z Niemiec