Wyloty z Niemiec do egzotycznych miejsc cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jednym z miejsc, do których turyści udają się bardzo chętnie na wypoczynek w różnych porach roku jest afrykański raj na ziemi, jakim bez wątpienia jest niezwykła i mieniąca się wieloma obliczami piękna Kenia. Ten niezwykły kraj owiany dla wielu Europejczyków tajemnicą, położony jest we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Wybierając zimowe wyloty do Kenii z lotnisk niemieckich Tylast minute Kenia z Niemiec również masz szansę odkryć piękno i magię tego niezwykłego miejsca.

Wybierając się na wakacje do Kenii należy wiedzieć, że w zależności od tego co chcemy zobaczyć, należy wybrać odpowiednią porę roku na wizytę w tym miejscu. Jeśli interesuje nas największa atrakcja Kenii, jaką jest safari wśród afrykańskich zwierząt, najlepiej wybrać porę suchą klimatu w styczniu i lutym lub od lipca do października. W tym okresie warunki do obserwacji zwierząt są najbardziej korzystne. Jeśli interesuje nas plażowanie to najlepszą porą na wyloty na wakacje z Niemiec są miesiące sierpień i wrzesień, podczas których temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 28-29 stopni Celsjusza, a temperatura wody wynosi około 24-25 stopni Celsjusza. Najbardziej upalnym okresem w Kenii jest okres od grudnia do marca, kiedy temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza. Nic więc dziwnego w tym, że  wyloty z lotnisk niemieckich do Kenii są coraz chętniej wybieraną formą wypLast minute Kenia z Niemiecoczynku i ucieczki od europejskiej zimy.

W Kenii na turystów czekają przepiękne parki narodowe i rezerwaty przyrody, w których można podziwiać niezwykłą florę i faunę afrykańską. Kenia jest naturalnym środowiskiem dla tzw. „wielkiej piątki”, czyli dla lampartów, czarnych nosorożców, słoni, lwów, bawołów, a także gepardów, hipopotamów czy sępów. Dla większości turystów możliwość zobaczenia na żywo zwierząt, które żyją w swoim naturalnym środowisku, to coś naprawdę wyjątkowego, co pozostaje w pamięci na zawsze. Rajskie wakacje w Kenii z Niemiec, podczas których można wybrać się na safari to dla wielu osób przygoda życia.

Malownicze plaże nad Oceanem Indyjskim i całe wybrzeże objęte są ochroną to naprawdę przepiękne widoki. Dla miłośników wypoczynku na czystych plażach i wodach o niezwykłej głębi błękitu, Kenia jest miejscem wręcz idealnym. Miłośnicy nurkowania wybierając last minlast minute Kenia z Niemiecute Kenia z Niemiec znajdą mnóstwo okazji ku temu, by realizować swoją pasję i podziwiać kenijską rafę koralową bogatą w różnorodne gatunki.

Przy okazji mówienia o rafie koralowej i wybrzeżach niezwykłej Kenii chcielibyśmy zaznaczyć, że wczasy Kenia z Niemiec należy realizować z rozsądkiem i nie kupować od miejscowych handlarzy koralowców, muszli i innych „pamiątek”, które sprzedawane są nielegalnie i są ewidentnym przykładem niszczenia bogactw przyrody, których w Kenii można znaleźć mnóstwo. Podziwiajmy to niezwykłe piękno, ale nie przyczyniajmy się do jego niszczenia.

Wybierz hotel: Hotele w Kenii

Rezerwuj wczasy: Kenia lastminute z Niemiec